Zajištění důstojného, aktivního
a bezpečného života
Hrubá Voda 11, Hlubočky 783 61
info@ddhrubavoda.cz
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Celodenní výlet - Sluňákov a Loštice

Celodenní výlet - Sluňákov a Loštice Ve středu 16. 8. 2017 jsme z Domova v Hrubé Vodě vyjeli na společný celodenní výlet a to rovnou na dvě místa. 

První zastávkou byl Dům přírody Sluňákov, kde jsme čerpali zážitky z krásné přírody a něco nového se i dozvěděli. Jelikož jsme zde byli poprvé, tak jsme toho chtěli, co nejvíce vidět a proto jsme v rámci venkovního okruhu navštívili Rajskou zahradu i Slunečnou horu. Uživatelé i zaměstnanci, kteří poskytovali doprovod, se tak na chvilku mohli vrátit do dětství a zaposlouchat se například do zvuku ozvěn, přivonět a rozpoznat bylinky nebo posedět na pařezu. Po absolvování venkovního okruhu na nás všechny čekal zasloužený odpočinek, který jsme si zpříjemnili obědem, následovala krátká siesta a poté odjezd směr Loštice. Abychom věděli, proč je tvarůžek z Loštic tak chutný, navštívili jsme nejprve muzeum tvarůžků, dozvěděli jsme se historii této pochoutky a odměnou za prohlídku byla návštěva obchodu s výrobky a jejich zakoupení…  Nebyl by to ten pravý výlet, kdybychom si společně neposeděli na kafíčku a na zákusku. Jaké jiné místo vybrat než Tvarůžkovou cukrárnu. Posezení bylo příjemné, uvolněné a plné dobré nálady.

Cestou zpět na nás byla znát únava, ale ani ta nám nezabránila v tom, abychom si cestu domů zpříjemnili společným zpíváním, vyprávěním a autobusem se valil zpěv, který střídal smích.  Už nyní se těšíme na další výlet….