Zajištění důstojného, aktivního
a bezpečného života
Hrubá Voda 11, Hlubočky 783 61
info@ddhrubavoda.cz
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


 

 

S Dudáky kolem světa

Úterní odpoledne dne 24. 4. 2018 se u nás v Domově uskutečnil hudební pořad s Dudáky kolem světa. Jednalo se o formu poutavého vyprávění z minulosti a samozřejmě nechyběl hudební doprovod a představení, co které dudy umění a jak zní, když se na ně hraje. Vystoupením nás prováděl manželský pár Ondřej a Lucie Tryhukovi, zároveň se jedná o nositele této unikátní lidové tradice, kterou se snaží již několik let šířit i mezi ostatní, například na mezinárodních folklorních festivalech u nás i v zahraničí. Odpoledne se povedlo a trochu jsme si i zazpívali nějakou tu známou lidovou písničku. Musíme uznat, že hlas tohoto hudebního nástroje jen tak něco nenahradí.

 Velikonoční jarmark

A je tu opět jaro a v našem Domově se v sobotu 24. března uskutečnil Velikonoční jarmark, který byl obohacen sluncem a příjemným teplem. Oslavili jsme společně příchod jara, na které jsme se už všichni těšili. Opět jsme nechali provonět areál vůní opékané klobásy a pojídali do zlatova nachystané palačinky, jako je, již zvykem domácí vaječný likér také nechyběl. Uživatelé měli možnost vzájemného setkání a společného rozhovoru, jak jinak než s kávičkou. Návštěvnost ze strany rodinných příslušníků byla, jako vždy, hojná. Na stáncích bylo možné si prohlédnout a zakoupit různé velikonoční ozdoby, pomlázky, malovaná vajíčka i něco dalšího dobrého na zub. Všem děkujeme za milé odpoledne a těšíme se na setkání další.

 Trávení volného času

Každý den ráno se setkáváme v kulturní místnosti, kde si v rámci pohybové aktivity protáhneme nejen ruce a nohy, ale celé tělo. Poté si v doprovodu na Orffovy nástroje zazpíváme oblíbené lidové písně. Po příjemném muzicírování se s dobrou náladou chopíme tvoření různých výrobků. Práci si zpříjemňujeme povídáním, poslechem radia a v neposlední řadě kávičkou. Takto strávené dopoledne nám vždy rychle uběhne a už se těšíme, až se setkáme další den.Beseda s nutriční specialistkou

Datum konání: 6. 2. 2018

Dne 6. února se v našem Domově uskutečnila beseda s nutriční specialistkou, na kterou byl pozván každý, kdo měl o dané téma zájem. Besedou prováděla paní Müllerová, která je odbornice na danou problematiku. Součástí besedy bylo zodpovězení otázek našich uživatelů.Vánoční posezení

Datum konání: 20. 12. 2017

Ve středu 20. prosince od 14. 00 hodin začala na jídelně vánoční besídka. Přivítali jsme již nám známé manželé Černovští, kteří svým zpěvem a hudbou roztančili nejen uživatele, ale i personál. Všichni zúčastnění jsme si to užili a odcházeli jsme s dobrou náladou, unavení tancem, zpěvem a jídlem.

 Mikuláš

Datum konání: 5. 12. 2017

Chodbou se rozezněl zlatý zvoneček, řinčení řetězů a blekotání čertů. V úterý 5. prosince k nám v odpoledních hodinách dorazila pekelná sestava, kterou doplňoval Mikuláš a Anděl. Společně procházeli jeden pokoj za druhým a rozdávali nejen radost, ale i něco dobrého.

 Pevnost poznání

Dne 17. 10. 2017 jsme odjeli z Domova v Hrubé Vodě na další výlet. Tentokrát do Olomouce probádat Pevnost poznání a vlastně poznat, to, co jsme ještě neznali… Probádali jsme expozice, které se zaměřují na různá odvětví – matematiku, fyziku, logiku i planetárium. V každém oddělení jsme měli možnost si vyzkoušet, například to, jak vyndat velkého ježka z klece, jak se čistí voda do stavu, kdy ji můžeme konzumovat nebo jaká by byla naše tělesná váha na Marsu a mnoho dalšího. Nebyl by to ten dokonalý výlet, kdybychom nevyužili možnost občerstvení a odpočinku. Za odměnu jsme si dali kávičku s oplatkou. A se už zase těšíme na další výlet…Svátek seniorů

 

Ve čtvrtek 21. 9. naši uživatelé využili pozvání na kulturní akci pořádanou Olomouckým krajem u příležitosti Mezinárodního svátku seniorů, která se uskutečnila na Výstavišti Flora. Hlavním programem byla soutěž „Babička Olomouckého kraje“, v níž se představily seniorky v různých disciplínách. Jejich vystoupení byla neuvěřitelná a nadchla nejednoho z přítomných diváků. Celé odpoledne moderoval známý televizní bavič Vladimír Hron. Vystoupení mažoretek, taneční skupina seniorek z Těšetic a seniorek ze Skrbeně přispěly svým vystoupením k příjemnému odpolednímu posezení. Vyhlašovala se také nejstarší seniorka olomouckého kraje, kterou je uživatelka našeho zařízení paní Šínová Pravomila. Nejen naši uživatelé, ale i ostatní přítomni v sále si na závěr společně s Vladimírem Hronem zazpívali několik známých songů. Jeho strhující výkon byl tím správným zakončením krásného podzimního odpoledne.  

 Kouzelnická show

Ve čtvrtek 14. 9. 2017 nás přijel do našeho Domova potěšit kouzelník Waldini se svoji show. Ve svém programu předvedl fascinující kouzla a čáry, které nám i po napjatém sledování, všech pohybů, zůstávají utajená. Mistr kouzel využil za své asistenty i uživatele z publika, tím pádem jsme se přesvědčili, že nic nebylo předem domluvené.  Viděli jsme několik kouzel, prstýnek, který se z ruky objevil v uzavřené krabičce, kouzlo s neposednou kuličkou, kouzlo s holubicí, a spoustu dalších. Všichni jsme se společně pobavili. A již se těšíme na další.

 Sportovní hry v Prostějově

Dne 31. 8. 2017 se konaly „Sportovní hry“ v Domově pro seniory Prostějov. Samozřejmě i naše zařízení obdrželo pozvání a nesmělo chybět. Tentokráte se členy mužstva stali pan Procházka Stanislav, pan Kopčil František, paní Sázelová Anna a paní Tkadlečková Emílie. Cesta do cíle nebyla jednoduchá, všude samá objížďka a neskutečné teplo už v brzkých ranních hodinách. Naši účastníci se však nenechali ničím odradit, bojovali statečně, podle pravidel a věřte, že některé disciplíny nebyly vážně lehké. Soutěžilo celkem třináct mužstev na deseti stanovištích a první příčku obsadili domácí. Musím říci, že trhají rekordy tuto sezónu, neboť již skončili skoro na všech hrách první. Jsou prostě dobří. Takže gratulujeme členům družstva z Domova seniorů Prostějov. Naše posádka se sice neumístila na žádné medailové příčce, ale dovezla si spoustu zážitků a hlavně posílila týmového ducha Domova. Obzvlášť bych chtěla poděkovat panu Procházkovi, který i přes své nemalé zdravotní obtíže celé klání absolvoval statečně a s velkým elánem. V takovém horku a dlouhém cestování předvedli naši závodníci skvělý výkon, takže klobouk před všemi dolů a obrovské poděkování za snahu a energii, kterou do toho dali. Na všechny zúčastněné čekalo bohaté občerstvení v podobě snídaně, klobásek, piva, limonád a skvělého oběda, který mimochodem pochvaloval i pan hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk, který se zde zastavil, aby povzbudil všechny závodníky. Na závěr každý bojovník obdržel pamětní list, keramickou medaili a balíček plný dobrot.