Zajištění důstojného, aktivního
a bezpečného života
Hrubá Voda 11, Hlubočky 783 61
info@ddhrubavoda.cz
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


 

 

Odpoledne s dětmi

Dne 16. 6. 2017 v 13:30 proběhl v našem zařízení den dětí a seniorů, který je ukončením každoročního setkávání se dětí z MŠ Hlubočky a seniorů z Domova. Letošní hry byly věnované tématice: “Poznej své smysly.“ Stanovišť bylo sedm a každé z nich skrývalo úkol k prověření daného smyslu. Soutěžilo se vzhledem k nepřízni počasí uvnitř zařízení, ale i přes všechna úskalí malých prostor jsme se s tímto nelehkým úkolem poprali statečně. Občas se tvořili u jednotlivých stanovišť fronty s nedočkavými závodníky, ale chodící navigace fungovala a zácpy se ztenčovaly. Dítko a senior bojovali jako jedeno mužstvo a vzájemně si pomáhali a podporovali se. Mnozí v sobě našli i velké zalíbení, neboť se již setkávali během školního roku. Děti přinášejí do života seniorů novou dimenzi, jsou živlem, láskou i radostí v jejich všednosti. Na stupních vítězů stanula tentokráte paní Melcrová Květa s Martinkou Kouřilovou, na druhém místě paní Emílie Tkadlečková s Pavlem Rodriguezem a na třetím místě pan Šnajdr Oldřich s Emičkou Urdovou. Nikdo však nepřišel zkrátka, na všechny účastníky čekaly drobné pozornosti a sladké odměny. Po vydané energii se dostavil u nejednoho závodníka hlad a žízeň, ale naši organizátoři pamatovali však na vše. Na grilu se dělali klobásky a během her i po nich se podávali různé nápoje. Všichni byli zkrátka spokojeni. Nepřízeň počasí nás tedy od her neodradila a všem organizátorům a zaměstnancům Domova touto cestou děkuji za krásný zážitek s dětmi.

S pozdravem Kučerová Marcela

 Jarní setkání

A je tu jaro, nadcházející čas tepla, lásky a konečně snad i dobré nálady. V našem zařízení se v sobotu 8. dubna konalo opět bujaré veselí, vítali jsme svátky jara, Velikonoce. Sluníčko svítilo, hudba zněla sice jen z reproduktorů, ale zato palačinky a buřtíky voněly na všechny strany. Málem bych zapomněla na sváteční koláč a linecké cukroví paní Malinové. Domácí vaječný koňak byl letos také řádně uležený. Návštěvy se trousily od stánku ke stánku a všude bylo neskutečně rušno. Smích těch nejmenších zněl v každém uchu. Uživatelé se vzájemně setkávali a sdělovali si své dojmy. Návštěvnost ze strany rodinných příslušníků byla hojná, zato místních bylo pomálu. Na stáncích bylo možné si prohlédnout a zakoupit různé velikonoční ozdoby, pomlázky, pomněnky a produkty z naší zahrádky. Všem účastníkům, návštěvám a organizátorům moc děkujeme.Ples nejen pro seniory

V pátek 31. 3. 2017 se konal "Ples nejen pro seniory" pořádaný Anavitou v Olomouci. Velmi rádi jsme přijali pozvání a na ples dorazili v silné sestavě. Již při vchodu nás mile překvapila krásná výzdoba sálu. Občerstvení na stolech bylo krásně připravené, hudba nachystaná, mohli jsme si tedy zažít užívat dobrou zábavu. Hrály se známé písně, které téměř všichni přítomní znali, což bylo vidět z jejich úst. Tančilo se, zpívalo a zábava byla doplněna pestrým programem různých vystoupení. Z tváří nejen našich uživatelů byla vidět spokojenost, rozzářené oči a úsměv. Čas uběhl neuvěřitelně rychle, až se nechtělo věřit, že se blíží konec. Na závěr proběhla tombola a každé zařízení si odváželo nejen šťastné seniory, ale také krásný balíček. Ještě jednou děkujeme za pozvání a říkáme: "Bylo to bezva".  Člověče nezlob se

Dne 28. 3. 2017 byl ukončen turnaj ve společenské hře „Člověče nezlob se“. Klání vypuklo 13. února a účastníků nebylo málo. Mezi očekávané favority patřil pan Marek a paní Sázelová. Finále vzdal nakonec pan Kopčil a po první partii ukončil překvapivě pan Šubrt. Pro zdravotní obtíže se turnaje neúčastnil ani přihlášený pan Sirak a posléze ani paní Siraková. Mezi statečné bojovnice patřily: paní Skřivánková, Zappová, Melcrová, Tkadlečková, Šínová, Plísková. Mužské pokolení reprezentovali také pan Uherko a pan Kouřil. Na 3. místě se umístila paní Sázelová Anna, krásné druhé místo obsadil očekávaný favorit pan Marek a 1. místo patřilo zaslouženě paní Zuzaně Hulínové. Vítězové obdrželi zlaté poháry, vzpomínková trička a dárkový balíček. Z očí všech účastníků koukala dobrá nálada radost ze hry.

Kučerová MarcelaNávštěva kina

V rámci Filmového klubu seniorů někteří naši uživatelé v pondělí 13. února odpoledne shlédli v kině Metropol v Olomouci českou komedii Manžel na hodinu. Filmové lahůdky jsou promítány v pondělí a ve čtvrtek vždy od 14. 00 hod. Na akci byli všichni natěšeni, neboť někteří z účastněných již dlouho kino nenavštívili a tak si atmosféru celého kulturního zážitku užívali. Při cestě zpět se rozebírali výkony herců, různé hlášky a scénky z filmu. Úsměv na tvářích a spokojenost všech zúčastněných značily hezkou vzpomínku na příjemně strávené odpoledne.