Zajištění důstojného, aktivního
a bezpečného života
Hrubá Voda 11, Hlubočky 783 61
info@ddhrubavoda.cz
Drobečková navigace

Úvod > O nás

O nás

Domov Hrubá Voda leží v klidném prostředí v údolí řeky Bystřice severovýchodně od Olomouce, prakticky uprostřed lesního komplexu. Hrubá Voda je část obce Hlubočky, vzdálenost od obce Velká Bystřice je 10km, od Olomouce 20km. Nadmořská výška je 281 m n.m.

Areál domova tvoří 3 hlavní objekty:

  • Hlavní budova
  • Budova B
  • Domeček

Součástí areálu je velká zahrada s letním posezením. Kapacita zařízení je 92 míst.

Registrované služby:

Pokoje uživatelů jsou převážně dvoulůžkové, 1 pokoj na Budově B je jednolůžkový. Pokoje mají ústřední vytápění. Hlavní budova je vybavena osobním a lůžkovým výtahem, Budova B lůžkovým výtahem. Dva pokoje jsou vyčleněny pro manželské páry.

Poskytujeme celoroční ubytování, celodenní stravu včetně stravy diabetické a dietní, ošetřovatelskou péči a rehabilitaci.

Užívatelé služeb mohou využívat masáže, rehabilitační cvičení, dále vířivé koupele a podvodní masáže v rámci vodoléčebných procedur. Součástí nabídky služeb je ergoterapie (terapie formou jednoduchých pracovních činností), muzikoterapie (terapie pomocí hudby a hudebních nástrojů) a canisterapie (terapie s vycvičenými psy a terapeutkou). Nabízíme různé kulturní a společenské akce, pořádáme sportovní hry, vedeme kroužky, hrajeme společenské hry, zajišťujeme výlety. Dále je možné vypůjčení knih z vlastní knihovny a sledování televizních programů. Zprostředkováváme pedikúru a služby kadeřnické a holičské. Do zařízení pravidelně dochází praktický lékař, ortoped a psychiatr.

Domov Hrubá Voda je příspěvkovou organizací Olomouckého kraje, je právnickou osobou s právní subjektivitou. Naše zařízení usiluje o vybudování trvalejšího vzájemného vztahu svých uživatelů s personálem zařízení, jehož výsledkem by měla být psychoaktivace, mobilizace zbytku sil uživatelů pro pokojný, vyrovnaný a kvalitnější život v zařízení. Domov se tak snaží i o otevření se vůči občanské společnosti a o přiblížení reálného pohledu oproti mnohdy značně zkreslenému postoji veřejnosti k ústavní péči pro seniory. O uživatele se starají zdravotní sestry, pracovníci sociálních služeb, sociální pracovnice, aktivizační pracovnice, ergoterapeutka a fyzioterapeutka.

Žádost o poskytování sociálních služeb je možno vyzvednout přímo v zařízení nebo stáhnout na našich webových stránkách. Žádost musí být vlastnoručně podepsaná žadatelem nebo jeho zákonným zástupcem a doložena vyjádřením praktickéko lékaře a dotazníkem k bodovému hodnocení žádosti. V případě potřeby pomůže s vyplněním žádosti sociální pracovnice. O vyhovění či nevyhovění žádosti rozhoduje sociální pracovnice na základě doložených informacích a sociálního šetření pro posouzení žádosti. Při nástupu do domova je s uživatelem uzavřena smlouva o poskytování sociálních služeb, kde jsou specifikovány konkrétní podmínky a povinnosti uživatele spojené s jeho pobytem v zařízení.

Uživatel může z domova kdykoliv odejít s tím, že je mu za dny, kdy pobýval mimo domov, vrácena poměrná část za stravu. Úhrada za pobyt zahrnuje náklady na denní stravu, bydlení a nezbytné služby, tzn. praní lůžkovin, osobního prádla, úklid pokoje, teplo a spotřebu vody a energií.